КАФЕДРА КУЛЬТУРОЛОГІЇ ТА ФІЛОСОФІЇ КУЛЬТУРИ
ІНСТИТУТУ ГУМАНІТАРНИХ НАУК
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
"ОДЕСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Українські остарбайтери Бремену
У часи Другої світової війни Бремен був важливим центром німецької військової промисловості. В місті будувалися літаки, військові кораблі, транспортні засоби тощо. Серед виробничих об’єктів був, зокрема, Північнонімецький металургійний завод (Norddeutsche Hütte), що входив до концерну «AG Krupp». Тут за огорожею та під озброєним наглядом були змушені до примусової роботи тисячі полонених.
В архівних документах цього заводу збереглися сухі данні про більше ніж 350 українців з різних областей, міст та населених пунктів, які утримувалися та примушувалися до роботи на Північнонімецькому металургійному заводі в Бремені. Імена, прізвища, орієнтовні місця народження та міста, звідки цих людей було вивезено до Німеччини, дати народження і дати прибуття до табору і звільнення. Небагатослівні записи, за якими криються скалічені роки та долі.
Ми проводимо розшук українських остарбайтерів Бремену, їх родичів, знайомих, усіх, хто володіє інформацією щодо їх подальшої долі, аби дати невисловленим історіям прозвучати. За цим посиланням ви зможете знайти перелік остарбайтерів з України у Північнонімецькому металургійному заводі у Бремені та дані про них. Якщо ви впізнали когось чи можете допомогти нам із розшуком інформації, будь ласка, зв’яжіться з нами.
Наш e-mail: research.on.ostarbeiter@gmail.com
Дослідницька група проекту:
Наталія Вікторівна Доброєр, кандидат культурології, доцент кафедри
Ольга Василівна Королькова, кандидат філологічних наук, доцент кафедри
Тетяна Вікторівна Тхоржевська, кандидат історичних наук, доцент кафедри
Юлія Сергіївна Коваленко, кандидат культурології, старший викладач кафедри
Марія Жидкова, студентка групи ІК-151
Максим Лунгуленко, студент групи ІК-151
Олександра Бабич, студентка групи ІК-161
Діана Казакова, студентка групи ІК-161
Ірина Михайлова, студентка групи ІК-161