top of page

Літня школа «Доповнена реальність для культури та туризму»

     З 11.09 по 17.09 за ініціативи Берлінського інституту техніки та економіки, Університету прикладних наук та Університету Аугсбурга, Західноукраїнського національного університету і Державного університету «Одеська політехніка» проходила міждисциплінарна літня школа «Доповнена реальність для культури та туризму» (“Augmented reality for culture and tourism”). До участі запрошувалися студенти міжнародних колективів в галузі інформатики, культурології, туризму і дизайну. Ідея проєкту полягала у створенні додатків доповненої та віртуальної реальності для модернізації сфери культури й туризму. Літню школу спонсорувала організація Німецької служби академічних обмінів (DAAD). Вже не вперше культурологи нашої кафедри стали учасницями цієї програми.

   

     В суботу, 11.09 для студентів і професорів була організована екскурсія за лаштунками Одеського оперного театру, під час якої нам показали усі потаємні, закриті для звичайного відвідувача приміщення і кімнати. Ми побачили підземні рівні театру, сцену, склад декорацій і костюмів, дізналися, як працює система вентиляції, що не змінилася ще з 19 століття. Після цього культурологині учасниці проєкту влаштували майбутнім товаришам прогулянку по улюбленим місцям Одеси, під час якої ми знайомилися не тільки один з одним, але і з історією і культурою міста. Ввечері для усіх була влаштована екскурсія на Воронцовський маяк.

 

       Наступного дня ми здійснили екскурсію Актівським каньйоном. У нас був цілий день для того, щоб спілкуватися, відпочивати, обговорювати ідеї.

        З понеділка розпочалися перші заняття (для яких нам виділили окреме приміщення у Музеї сучасного мистецтва!). Нас ознайомили з програмою літньої школи, продемонстрували можливості AR додатків на прикладах минулих студентських проєктів, а потім, нагодувавши німецькими солодощами, розділили на групи за одеськими культурними локаціями. Команди формували так, щоб в кожній були учасники з усіх університетів - міжнародна кооперація для ефективного і більш цікавого обміну досвідом.

        Протягом тижня ми працювали над своїми проєктами то у музеї, то на тематичних локаціях

(наприклад, команда Каті Вакарчук працювала над додатком для оперного театру). Але у 13:00 нас завжди чекав смачний обід, кава, а після цього звіт про виконану роботу.

         У середу нас вразили чарівним вечірнім концертом скрипалів у філармонії.

       17 вересня відбулася презентація проєктів, на яку завітали і журналісти одеського каналу Перший міський (нас показали у новинах!). Звичайно, роботи були в усіх цікаві, але переможців мало бути тільки 3. Їх  урочисто оголосили ввечері в ресторані. Спочатку відсвяткувавши успіх з організаторами, ми усі дружно пішли розважатися в центрі Одеси. Цей тиждень неможливо забути – так багато спогадів, досвіду і нових друзів за короткий час ми ще ніколи не мали. Культурологи дуже вдячні за можливість прикластися до створення сучасних додатків для Одеського академічного оперного театру (від нашої кафедри – Катя Вакарчук), Музею сучасного мистецтва Одеси (культурологи Аня Бабаніна та Оля Синявська), проєкт кіно екскурсії містом Одеса, справжньої столиці українського кіна (культуролог Маша Марченко).

bottom of page